Palma wielkanocna 24.03.2013

Kolorowe palmy w kościele świętego Idziego w Zrębicach.

Niedziela Palmowa to kolejna okazja, aby jeszcze lepiej zintegrować mieszkańców Zrębic        i Krasawy. W dniu 24 marca odbył się parafialny konkurs na najpiękniejszą palmę dla najmłodszych.

Jury w składzie ksiądz proboszcz Włodzimierz Białek, radne Gminy Olsztyn Teresa Pala          i Katarzyna Kulińska-Pluta, przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół Wojciech Nocuń oceniali wszystkie zgłoszone do konkursy palmy.

Jednogłośnie pierwszą nagrodę zdobyła praca rodzin Haliny i Jarosława Kuców oraz Urszuli    i Grzegorza Trąbskich z Krasawy. Przygotowanie 12 metrowej palmy przybranej w 750 różnokolorowych kwiatów zajęło rodzicom wraz z dziećmi około 4 godzin. Drugie miejsce zajęła grupa pod kierunkiem sołtys Zrębic Pierwszych Anety Jeleń, trzecie miejsce zajął Kacper Pająk, na czwartym miejscu znalazł się Dominik Miszczyk, na piątym Ola Tomzik.

– Przygotowanie palm w tym roku nastręczało nie lada kłopot. Wciąż jest zima, nie ma zielonych gałązek, tym większe zatem podziękowanie dla osób, które wystartowały                  w konkursie – powiedział na zakończenie ksiądz proboszcz Włodzimierz Białek.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta.)